X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

 

 

بازی 1503 A.D. - The New World دو سی دی 

 

سه سال پیش بازی1602 A.D. در آلمان به موفقیت خوبی دست پیدا کرد اما در امریکا تقریبا نادیده گرفته شد . در "1503 پس از میلاد" سازندگان نزدیک به 100 سال به عقب برگشته اند ! اما این بار با همکاری شرکت معروفEA Games بازی خود را وارد بازار کرده اند .

شما با یک کشتی بازی را شروع می کنید . کشتی ای که دنبال محل مناسبی برای لنگر انداختن و پیاده کردن افراد می گردد . پس از آن شروع به کار کرده و کارها آغاز می شود . این مهاجر نشین کوچک با تلاش و مدیریت خوب به زودی به یکی از شهر های بزرگ قرن شانزدهم تبدیل خواهد شد .

سازندگان از همان فرمول معروف بازی های شهرسازی استفاده کرده اند : ساخت خانه های کوچک مزارع , فروشگاه ها و ... تا شهر به تدریج شکل بگیرد . از این نظر  1503  شبیهCeasar و حتیStrongholdاست . مثلا اگر می خواهید لباس تولید کنید . به یک دامداری , محلی که لباس ها را بدوزد و جایی برای فروش آنها نیاز دارید . حدود 250 نوع ساختمان مختلف در کل بازی وجود دارد . از کارگاه استخراج نمک تا قلعه های غول پیکر !  

 

 

 

 

نقشه های بازی شباهت زیادی به نقشه هایCivilization دارند و در آن هم جزیره و هم خشکی دیده می شود . می توانید در این زمین ها تا جایی که پول دارید ساختمان سازی کنید . همچنین بازی زیاد به وقایع تاریخی توجهی ندارد و سرنوشت تمدن کاملا در دست شماست . شمایید که تصمیم می گیرید با سرزمین های مجاور چه رابطه ای برقرار کنید . تمدن های زیادی هم در بازی وجود دارند : اروپایی ها , بومیان امریکا , آفریقایی ها , آزتک ها و ... . البته نباید دزدان دریایی را فراموش کنیم که تابع هیچ تمدنی نبوده و با حمله به بنادر و غرق کردن کشتی های تجاری روزگار می گذارند . می توانید یک بازی کاملا صلح آمیز داشته باشید و با سایر مناطق تجارت کنید و یا با تجهیز یک لشکر بزرگ اطرافیان را مورد تعدی قرار دهید . بنابراین جنگ در بازی کاملا اختیاری است . همه چیز را با روابط دیپلماتیک می توان اداره کرد . اگر شروع به ساخت ارتش کنید دیگر تمدن ها هم همین کار را شروع می کنند و کشمکش ها شکل می گیرد . 

سربازان مختلفی در نظر گرفته شده تا جنگ هایی جذاب به وجود آید . نیزه داران , تفنگداران و توپ ها همه جز نیروی نظامی ارتش شما به حساب می آیند . در مجموع 14 نوع نیروی نظامی در بازی دیده می شود . البته جنگ ها ممکن است در دریا هم اتفاق بیفتد .

هنگام زوم کردن در صحنه ها جزئیات متعددی را می توان مشاهده نمود . البته بهتر است همیشه از فاصله مناسب بازی را هدایت کنید . در نقشه همچنین می توان سرزمین های توندرا , صحرا ها و جنگل ها را تشخیص داد .

بازی سناریو های تک نفره متعددی را شامل می شود که البته این غیر ازCampaign های طولانی است . از طریق اینترنت هم می توانید بصورت 2 تا 4 نفره این بازی را انجام دهید .  

این بار بازی ( برخلاف 1602 ) به فروش فوق العاده ای دست پیدا کرده است . در نظرخواهی این بازی امتیاز 72 ( از 100 ) را به خود به خود اختصاص داده است .

برای اجرای بازی حداقل امکانات مورد نیاز بدین شرح است :

پنتیوم 500 مگاهرتز , 128 مگابایت RAM , هر یک از نسخه های ویندوز , دایرکت ایکس 8.1  و کارت گرافیک 16 مگابایت .

 

 

 

 

                                             35,000ریال 

 

 

 

برای دیدن بانک سی دی های بازی کلیک کنید