X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

 

 

بازی استراتژیکی طلوع جنگ Warhammer 40000: Dawn of War سه سی دی 

 

به طور خلاصه این بازی از لحاظ جزییات حاکم بر آن ، شباهت زیادی با WarCraft 3 دارد در حالی که از لحاظ صحنه های جنگ بیشتر شبیه به بازی StarCraft می باشد. به طور خلاصه می توانم بگویم بازیی که در ادامه به بررسی آن خواهم پرداخت یک شاهکار به تمام معنا می باشد که با الهام گیری از دو بازی موفق این سبک یعنی StarCraft و WarCraft ساخته شده است.مهم ترین هدف در بازی ، همچون بسیاری از بازی های استراتژی موجود بر مبنای استفاده از منابع ، تولید نیروهای قوی و در نتیجه نابود کردن دشمن می باشد. اما تفاوت هایی نیز در این زمینه وجود دارد و این تفاوت در این مورد خلاصه می شود. شما برای بدست آوردن منابع مورد نیاز خود احتیاجی به تولید کارگر و فرستادن این کارگران جهت کسب منابع ندارید زیرا منابع به طور خودکار و به خودی خود جمع آوری می شوند. 

 

 

   

 

 در ضمن دو منبع اصلی در بازی موجود است و همانطور که ذکر کردم این منابع تحت شرایطی به طور خودکار کسب و ذخیره می شوند. اولین منبع مورد نیاز شما Electric می باشد که باید با ساخت ژنراتورهایی در جهت تولید این نیرو بر آیید. منبع دیگر شما را در بازی Strategic Point تشکیل می دهد. بدین گونه که در بخش های معینی از نقشه مکان هایی وجود دارد که در این مکان ها توانایی کسب Strategic Point ها را دارید. شما باید این مناطق را تصرف کرده و در جهت محافظت از این مکان های تلاش کنید و قبل از انجام هر کاری در جهت ایجاد Listening post بر آمده و سپس شروع به ساخت بناها و نیروهایی قدرتمند بکنید. دلیل انجام این کار این است که این گونه مناطق را دشمنان بدون بودن محافظین به سادگی می توانند تصرف کنند. در ضمن باید سعی کنید تا مناطق بیشتری از Strategic Point را بدست بیاورید تا منبع شما با سرعت بیشتری افزایش بیابد. به طور قطع حفاظت این گونه منابع دشوار بوده و از اهمیت بالایی برخوردار می باشند و دشمنان بطور مداوم در صدد حمله به این نقاط بر می آیند به همین دلیل باید تلاش بیشتری در جهت ساخت نیروها و بناهای مورد نیاز بکنید. 
 

 


به طور خلاصه داستان بازی در قرن چهل و یکم و در مورد حمله غیر منتظره ای که از سوی نژاد
در اینجا نیز به طور کوتاه هریک از این ملیت ها را مورد بررسی قرار خواهم داد : FORCES OF CHAOS : اینان شرورترین و پست ترین نژاد جنگجویان می باشند. آنان زمانی وابسته به Space Marine بودند ولی بعد از خیانت از این گروه جدا شده و به گروه اهریمنی CHAOS GODS پیوستند. نحوه جنگ آنان بصورت کاملا حرفه ای است و اساس و ستون اصلی ارتش FORCES OF CHAOS را تشکیل میدهند و هیچگاه به تنهایی نمی جنگند. اینان علاوه بر سلاح های گرم از دندان ها و پنجه های تیز و برنده خود برای تکه تکه کردن دشمنان نیز بهره می برند. فرماندهی هر یک از ارتش ها را یک CHAOS LORD به عهده دارد ، آنها از سلاح های متعددی استفاده می کنند ولی به طور کلی از سلاح های سرد و Hot Plasma برای نابودی دشمنان خود استفاده نمی کند. آنان از خوی درندگی و وحشیگری خاصی برخوردار هستند و بطور کلی هر چیزی که در سر راهشان قرار گیرد را بدون کوچکترین گذشت و رحمی نابود می کنند. ORKS : اینان نژادی خونخوار ، شرور ، بی رحم و خبیثند. این نژاد وحشی تقریبا بیشتر از اقوام دیگر کهکشان را در اشغال خود دارند. اگر همگی ORK ها در شرارت و آتش افروزی با یکدیگر متحد بودند ، در کهکشان دیگر جایی برای بقیه نژاد ها باقی نمی ماند. اینان از سلاح های فراوان با قدرت تخریب بالا بهره می برند و در جنگ های تن به تن و نزدیک نیز از قابلیت خوبی برخوردار هستند. تکیه گاه اصلی ارتش ORK ها BOYZ نام دارد ، اینان همان ORK های عادی جنگجو می باشند و دو شاخه اصلی BOYS ها را CHOPPA BOYZ و SHOOTA BOYZ تشکیل می دهند. از دیگر ارگان های قدرتمند ارتش آنها NOBZ می باشد اینان یکی از مخوف ترین و مرگ آورترین ارگان های ، ارتش ORK ها هستند که در جنگ های نزدیک و تن به تن از آنها استفاده میشود. تمامی افراد این قوم علاقه زیادی به جنگ افروزی دارند چون جنگیدن باعث بالارفتن قدرت و تنومند تر شدن آنها میشود. هر چه که از سن آنها بگذرد ، قدرتمند تر می شوند و رنگ پوست آنها از سبز روشن به سبز تیره تغییر می کند.
: نژادی باستانی با قدرتی ماواری طبیعی بی همتا . زمانی این نژاد امپراطوری بسیار عظیم و قدرتمندی داشتند ولی اینک زمان فرمانروایی بی چون و چرای آنها سپری شده است ولی کماکان از قدرت و ارتش نیرومندی برخوردار هستند. مقر اصلی آنان یک سفینه فضایی با نام
CRAFTWORLDS است که به طور مداوم در حال سفر مابین کهکشان های مختلف است. از اجزای تشکیل دهنده ارتش آنها می توان اشاره داشت به : GUARDIANS گروهی که مجهز به سلاحهای سبک هستند و برای جنگ های نزدیک کاربرد دارند. RANGERS سربازانی حرفه ای که با استفاده از پوششی به نام CAMELEOLINE CLOAKS قادر هستند بصورت نامرئی درآیند. FARSEERS این گروه از قدرت های خارق العاده و ویژه ماوای طبیعی بهره مند هستند به طور مثال قادر هستند حرکت های استراتژی آتی دشمنان خود را پیش بینی کنند و در واقع از آنها می توان به عنوان ساحران این قوم یاد کرد. در کل این قوم یکی از نیرومندترین اقوام می باشد و در رویارویی با آنها باید بسیار محتاط عمل کرد.

بخش
Campaign نیز یکی از جذاب ترین قسمت های حاکم بر بازی می باشد که در ابتدای این بخش در نقش ملیت SPACE MARINES به مبارزه با Orks خواهید پرداخت. در این بین باید بگویم که شما در این بازی شاهد صحنه های نبرد و زد و خورد بسیار زیبا و موفقی خواهید بود و در بیشتر مواقع نیز درگیر مجادله با دشمنان سرسخت خود می باشید و مدت زمان زیادی از بازی به مبارزه می گذرد. جالب است بدانید در این بازی نقطه قرار گیری سربازان در نحوه شلیک کردن و نابود کردن دشمنان تأثیر بسزایی دارد بدین ترتیب شاهد وجود قوه واقع گرایی در این بازی می Ork ها به وقوع پیوسته است ، می گذرد و در این بین قوم دیگری به نام Space Marines با اعزام گروهی با نام Blood Raven درصدد دفع این حملات بر می آید. هرچند که این حملات در ابتدا شکلی ساده و مبتدیانه دارد اما در ادامه ، شاهد حملات گسترده تری خواهید بود. لازم به ذکر است که در این بازی شاهد وجود چهار ملیت به نام های Space Marines ، Orks ، The Eldar و Forces Of Caos می باشیم. در عین حال هر یک از این ملیت های دارای توانایی های متفاوت و مختلف نسبت به هم می باشند. البته برای افزایش توانایی های سربازهای خود همچون بسیاری از بازی های استراتژی دیگر باید به ارتقاء دادن قدرت های آنان بپردازید. باشیم.
 
SPACE MARINES : این نژاد توسط Emperor ایجاد شده و در طی جنگهای مختلف همچون فولاد آب دیده شده اند. این جنگجویان قسم خورده و وفادار به خالق خود هستند و تا آخرین نفس حاضر به انجام سخت ترین و دشوارترین ماموریت های محول شده هستند. با تعدادی هرچند کم از قابلیت های بالایی برخوردار هستند و در خط مقدم میدان های نبرد با خشم و از جان گذشتگی وصف ناپذیر علیه دشمنان خود به مبارزه می پردازند. بر طبق بعضی شایعه های موجود بعضی از آنان حتی پس از نابودی نیز به خدمت گذاری و پاسداری از ارباب خود می پردازند. این نژاد از سرعت تحرک و مخفی کاری خاصی برخوردار می باشد بطوری که در زمان جنگ به سرعت بسیار زیادی به محل اعزام میشوند و از سلاح های فراوان و زره های قدرتمندی بهره می برند. 
 

حداقل سیستم مورد نیاز:

پردازنده: پنتیوم 4، 1800
رم: 256 مگابایت
کارت گرافیکی: 64 ( 128 ) مگابایت منطبق با DirectX
فضای کافی بر روی هارد، 2.5 گیگابایت 

 

                                         37,000ریال 

 

 

برای دیدن بانک بازی ها کلیک کنید